Zari atoa neno kwa wanaosechamba,wanaompa pole , wanaomcheka na wanaomfariji

Tangu issue ya Hamisa na mtoto wake kuwa wa Diamond ,tangu juzi wako all over social media,Huku Hamisa alipokua akidai mtoto wake Prince Abdul Latif ni wa Diamond ,but Diamond alikataa bit jana finally akakubali na mengi yamesemwa sana.

But katika sakata hilo huwezi kumuacha Zari pembeni maana nae ni mlengwa mkuu sababu ni mpenzi na mama watoto wa Mwanamuziki Diamond Platnumz .
Hadi leo bado wapo wanaompa pole,wanamchamba,wanaomcheka na kumdhihaki ,wapo wanaomuonea huruma na kumpa maneno ya faraja.
Kupitia ukurasa wake wa instagram amesema haya kwa mashabaki zake wote.

Am such an early morning person as some can see on my snap, usually up by 5am. Let's start this day on a different note, shall we🤗
Ladies and gentlemen I've heard you loud and clear, the advises, the consolation, the pity, the hurt you feeling on my behalf most of all the betrayal. But let's look at this on the positive side. When a person chooses to cheat on you it's not YOU actually its THEM which usually turns out that they played themselves while they thought they are playing you. You should never look down on yourself, don't ever think you are worthless because of another person's mistake & never blame yourself. But always look at how to pick yourself up and get going. That said, with my birthday approaching let's put all this negative energy behind us and appreciate, LIFE! 🌹
Share on Google Plus

About mwanaidinuhu

    Blogger Comment
    Facebook Comment

0 comments/maoni:

Post a Comment